TRT Mısır’da gözaltında olan muhabirini işten atmış

KaRNeC

Yönetim Ekibi
Yönetici


Bakın TRT bugün bütün siyasetçilerin sahip çıktığı muhabirini hangi olay yüzünden 20 yıllık emeğini hiçe sayıp işten atmış...

Mısır'da son cami baskınında gözaltına alınanlar arasında yer alan ve gözetim süresi uzatılan TRT Kahire muhabiri Metin Turan'ın bir an önce özgürlüğüne kavuşması için girişimler sürüyor. Bülent Arınç ve diğer AKP'li yöneticiler ise sık sık deneyimli gazeteciyi gündeme getirip adı üzerinden propaganda yapıyor. Son olarak Başbakan Erdoğan, AKP ıl Başkanları Toplantısı'nda Mısır'ı eleştirebilmek adına Metin Turan'ın durumundan bahsetti, "TRT muhabirimiz halen gözaltında" dedi.

GEÇEN YIL TRT'DEN ATTILAR
Ancak Metin Turan'ı dillerine dolayan AKP'liler, daha 1,5 yıl önce işlerine gelmeyen bir haber yapmaya kalkıştığı için kendisini TRT'den kovup işsiz bırakmıştı!

Metin Turan, o dönemde Erdoğan'ın danışmanı ve reklamcısı Erol Olçak'ın Kahire'de ıhvancılara seçim kazanmak üzerine gizlice seminer verdiğini öğrenmiş ve haber yapmak maksadıyla toplantının yapıldığı otele uğramıştı.

OLÇAK'LA HABER YÜZÜNDEN TARTIşINCA...
Durumdan hayli rahatsız olan Olçak'la arasında çıkan sert tartışma sonucunda ertesi günü TRT'deki sözleşmesinin feshedildiğini öğreniyordu Turan... 20 yıllık kariyerinin bir çırpıda sıfırlanmasına içerleyen Turan'ın o dönemde yaşadığı sıkıntılara ve verdiği mücadeleye yakından tanık olanlardan biri Aydınlık gazetesinden Mustafa Gürbüz’dü.

Bugün Mısır’da gözaltında olan Metin Turan, AKP'ye rağmen habercilik yapmaya gayret ettiği için nasıl üzerinin çizildiğini ve önceden tanıştığı halde kurumdan sorumlu Bülent Arınç'ın dahi telefonlarına çıkmadığını bizzat Mustafa Gürbüz’e anlatmıştı.

Daha sonra mahkeme kararıyla görevine döndü Metin Turan...

Üstelik tüm engelleme çabalarına rağmen... (Aydınlık)

Gazeteport
 
indirimler | replika saat | kurumsal SEO danışmanı | replika saat | taban puanları  | ajans pr Türkiye'nin en güncel ekonomi ve finans sitesi altin.us ile güncel altın fiyatlarını, dolar kuru ve euro kurunu takip edebileceğiniz gibi yatırım tavsiyeleri ile bankaların güncel kredi ve mevduat faiz oranlarını takip edebileceğiniz sitemizde altın fiyatları ya da dolar kuru takip sayfalarını takibe alabilirsiniz.

Instagram mavi tik almak artık daha kolay. Instagram / Facebook Account Verification, Instagram hesap onayı için sizin adınıza çalışmalarınızı yapıyoruz. Siz de güvenli bir şekilde instagram hesap onaylayan ajans arayışı içindeyseniz bizimle iletişim kurabilirsiniz. Mavitik.net sayfasından detaylı bilgileri edinebilirsiniz. 

Türkiye iş ilanları
Üst