Türk Eğitim-Sen'den Atanmama Eylemi

Seda Özeken

New Member


Türk Eğitim-Sen ıstanbul ıl şubesi, 28 şubat mağdurları teknik öğretmenlerin atamasının yapılması için Taksim Meydanı'nda ‘siyah gelinlikli' eylem yaptı.

Türk Eğitim-Sen üyesi bir grup, 28 şubat'ı protesto etmek için Taksim Meydanı'nda toplandı. 28 şubat'a tepki için üzerinde siyah gelinlik bulunan bir cansız manken taşıyan grup, '28 şubat'ın unutulan mağdurları 80 bin Teknik ve Mesleki Eğitim Fakültesi Mezunu Teknik Öğretmenler' yazılı afiş ve ‘Emeği sömürmek adalet midir?', ‘Yem değil atama istiyoruz' '28 şubat size değil bize yapıldı' yazılı dövizler taşıdı.

Grup adına basın açıklamasını okuyan Türk Eğitim-Sen ıstanbul ıl Başkanı Hanefi Bostan, Başbakan Erdoğan ve Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer'i eleştirdi. Dünya ile teknoloji yarışına girilmek isteniyorsa ilk adım olarak teknik öğretmenlere ve teknik eğitime sahip çıkmak olduğunu ifade eden Bostan, "Teknik öğretmen olmadan dünya ile teknoloji yarışına girmek mümkün değildir. 100 bin tekin öğretmen işsiz geziyor. 350 bin ataması yapılaman öğretmen var. Bu durum Türkiye'nin geleceğini karartıyor. Bu manzara kapkara bir manzaradır. Utanç manzarasıdır." dedi.
 
indirimler | replika saat | kurumsal SEO danışmanı | replika saat | taban puanları  | ajans pr Türkiye'nin en güncel ekonomi ve finans sitesi altin.us ile güncel altın fiyatlarını, dolar kuru ve euro kurunu takip edebileceğiniz gibi yatırım tavsiyeleri ile bankaların güncel kredi ve mevduat faiz oranlarını takip edebileceğiniz sitemizde altın fiyatları ya da dolar kuru takip sayfalarını takibe alabilirsiniz.

Instagram mavi tik almak artık daha kolay. Instagram / Facebook Account Verification, Instagram hesap onayı için sizin adınıza çalışmalarınızı yapıyoruz. Siz de güvenli bir şekilde instagram hesap onaylayan ajans arayışı içindeyseniz bizimle iletişim kurabilirsiniz. Mavitik.net sayfasından detaylı bilgileri edinebilirsiniz. 

Türkiye iş ilanları
Üst