Türkiye Kamu-Sen: 30 Bin Öğretmen Atayamayacaksa Vay Bu Memleketin Haline

Dilek şirikçi

Yönetim Ekibi


Atama bekleyen öğretmenler şubat ayı için umutlarını sürdürürken, Türkiye Kamu-Sen, 350 bin öğretmenin Başbakan'dan ve Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı'dan müjdeli bir haber beklediğini belirtti. Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı ısmail Koncuk, "Bu ülkenin şubat ayında 30 bin, Ağustos ayında 70 bin öğretmen atayacak gücü yoksa vay bu memleketin haline" dedi. ANKARA (ANKA) - Atama bekleyen öğretmenler şubat ayı için umutlarını sürdürürken, Türkiye Kamu-Sen, 350 bin öğretmenin Başbakan'dan ve Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı'dan müjdeli bir haber beklediğini belirtti. Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı ısmail Koncuk, "Bu ülkenin şubat ayında 30 bin, Ağustos ayında 70 bin öğretmen atayacak gücü yoksa vay bu memleketin haline" dedi.

Ataması yapılmayan öğretmenler ile ilgili yazılı bir açıklama yapan Koncuk, eski Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer'in, yeni Bakan Nabi Avcı'ye bir enkaz bıraktığını savundu. Öğretmen atamalarının gerekliğine dikkat çeken Koncuk, şöyle devam etti:
"Ömer Dinçer'in eğitimle yoğrulmuş insanlar yerine, acemiler ordusu ile bakanlığı yönetmesi, öğretmen düşmanı bir bakan görünümüne bürünmesi, ataması yapılmayan öğretmenleri yem bekleyen güvercinlere benzetmesi, öğretmenleri şubat ayında atamama inadı, özür grubu tayinlerinin önüne engeller koyması, aileleri bölük pörçük etmesi, 4+4+4 sistemi getirilirken, süreci iyi yönetememesi, kılık-kıyafet yönetmeliğini paydaşların görüşlerine başvurmadan değiştirmesi ve daha sayamayacağımız bir sürü neden kendisinin sonu oldu."

Öğretmenlerin ve diğer eğitim çalışanlarının Milli Eğitim Bakanlığı'na güvenin kalmadığını söyleyen Koncuk, "Bu güveni tesis etmek biraz zaman alacaktır. Bu noktada Nabi Avcı'nın Ömer Dinçer'in hatalarından ders çıkararak, akılcı icraatlara imza atması gerekmektedir. Nabi Avcı'nın çözmesi gereken uzunca bir sorunlar listesi bulunmaktadır. Adil ve insan odaklı bir Bakan olarak görev yapması, eğitim camiasının sevgisini kazanması Nabi Avcı'nın elindedir" dedi.

350 bin öğretmenin Başbakan'dan ve Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı'dan müjdeli bir haber beklediğini kaydeden Koncuk, öğretmen açığının giderilmesi için okulların ücretli öğretmenler ile dolup taştığını vurguladı. "Bu ülkeyi yönetenlerden kadro dilenmiyoruz, "Ülkemizin öğretmen ihtiyacı var ve bu ihtiyacı karşılayacak genç beyinlerimiz var. Bu nedenle atama şart' diyoruz" diyen Koncuk, "Başbakan'ın dün ülke ekonomisinin zenginliğinden söz ederken, bugün bütçenin yokluğundan dem vurması büyük bir çelişkidir. Başbakan dün mü doğru söylüyordu, yoksa bugün mü? Eğer Başbakan'ın ülke ekonomisinin güzelliğine ilişkin sözleri gerçekse, bunun gereği yerine getirilmelidir" ifadelerini kullandı.

Türk Eğitim-Sen olarak öğretmen atamaları ile ilgili taleplerini bir kez daha gündeme getirmek istediklerini vurgulayan Koncuk, şubat ayında öğretmen ataması yapılmasının Türkiye'nin ihtiyacı olduğuna işaret etti. Atama bekleyen öğretmenlerin de umutlarını koruduğuna değinen Koncuk, "Dolayısıyla siyasi erk, gençlerimiz için elini taşın altına sokmalı, tüm imkânlarını seferber etmeli ve şubat ayında atama yaparak, onların yüzünü bir nebze de olsa güldürmelidir. Bu ülkenin şubat ayında 30 bin, Ağustos ayında 70 bin öğretmen atayacak gücü yoksa, vay bu memleketin haline" dedi.

(ANKA)
 
indirimler | replika saat | kurumsal SEO danışmanı | replika saat | taban puanları  | ajans pr Türkiye'nin en güncel ekonomi ve finans sitesi altin.us ile güncel altın fiyatlarını, dolar kuru ve euro kurunu takip edebileceğiniz gibi yatırım tavsiyeleri ile bankaların güncel kredi ve mevduat faiz oranlarını takip edebileceğiniz sitemizde altın fiyatları ya da dolar kuru takip sayfalarını takibe alabilirsiniz.

Instagram mavi tik almak artık daha kolay. Instagram / Facebook Account Verification, Instagram hesap onayı için sizin adınıza çalışmalarınızı yapıyoruz. Siz de güvenli bir şekilde instagram hesap onaylayan ajans arayışı içindeyseniz bizimle iletişim kurabilirsiniz. Mavitik.net sayfasından detaylı bilgileri edinebilirsiniz. 

Türkiye iş ilanları
Üst