Ücretli Öğretmenlik şartları, Başvuruları ve Tüm Bilgiler

KaRNeC

Yönetim Ekibi
Yönetici
Milli Eğitim Bakanlığı öğretmen açığını tamamen kapatamadığı için açık kontenjanları doldurmak için ücretli öğretmen alıyor. ıl ve ilçe milli eğitim müdürlüklerinin yetkisinde yapılan ücretli öğretmen alımları ile açık kontenjanlar dolduruluyor. Açık kontenjanlar daha çok köy okullarında olduğundan dolayı görevlendirmeler daha çok köy okullarına oluyor.Ücretli öğretmenler girdikleri saat başına ücret alırlar. Resmi ve diğer tatillerde vs mesai ücreti alamazlar. Ücretli öğretmenler bir haftada en fazla 30 saat ek ders ücreti alabilirler. Daha fazla derse giren ücretli öğretmenler 30 saat üzerindeki dersler için ücret kesinlikle alamazlar.

Ücretli öğretmen alınırken hangi özelliklere dikkat edilir?

Öncelikle okuldaki açık dikkate alınır. Norm kadroya bakılarak ücretli öğretmenin görevlendirilip görevlendirilmemesine karar verilir. ıhtiyaç olan branştan başvuru varsa öncelikle olarak o kişi görevlendirilir. Mesela; A okulunda matematik öğretmeni açığı var. Başvuruda bulunanlar arasında matematik öğretmeni varsa o görevlendirilir. Matematik öğretmeni yoksa eğer fen bilgisi ya da diğer sayısal bölüm mezunları görevlendirilir. Eğer bir okul için birden fazla uygun aday var ise kpss puan üstünlüğüne göre görevlendirme yapılır.Ön lisans mezunları ücretli öğretmenlik yapabilir mi?
Normal koşullarda yapamazlar. Fakat ülkemizin bazı bölgelerinde öğretmen açığını kapatmak pek mümkün olmuyor. Lisans mezunu ücretli öğretmenlerle kapatılamayan açık kontenjanlar ön lisans mezunları ile kapatılabiliyor. Öncelik sırasına göre yazarsak; eğitim fakültesi – diğer lisans mezunları – ön lisans mezunları…

2013-2014 Ücretli Öğretmenlik Başvuruları ne zaman yapılır?
Ücretli öğretmenlik başvuruları genel olarak eylül-ekim gibi ilçe ve il milli eğitim müdürlüklerinin inisiyatifi ile başlar. Norm kadrolar ancak il içi,il dışı, ilk atama, özür tayinlerinden sonra ancak belli olabildiği için ücretli öğretmenlik başvurularının daha önceden yapılması mümkün değildir.


Ücretli öğretmen ihtiyacı olan okulu nasıl bulabilirim ?

Öncelikle bulunduğunuz il veya ilçenin Milli Eğitim Müdürlüğünün telefon numarasını bulmanız gerekiyor. Telefon ederek ücretli öğretmenlikle ilgili sorularınızı sorabilirsiniz. Tüm il ve ilçelerde başvurular aynı anda başlamadığından şimdiden acele etmelisiniz.


Örneğin kahramanmaraş ücretli öğretmenlik başvuruları 2013 şeklinde aradığınızda ilk sonuç sizi MEB il/ilçe müdürlüğünün sayfasına götürecektir.2013 2014 Ücretli Öğretmenlik Başvurusu ıçin ıstenen Belgeler


1-Mezuniyet Belgesi veya diploma fotokopisi

2-Nüfus Cüzdanı Fotokopisi

3-Varsa Formasyon/Y.lisans diploması fotokopisi

4-KPSS Sonuç Belgesi Fotokopisi

5-1 Adet Vesikalık Fotoğraf

6-1 adet kapak dosya

7-Emekli öğretmenler için Emekli Kimlik Kartı


ÖNEMLı UYARI

***Fotokopisi istenen belgelerin ile birlikte getirilmesi zorunludur.Aslını ibraz etmeyenlerin müracaatları kabul edilmeyecektir.

***Bu form 2013-2014 Eğitim-Öğretim yılı için geçerlidir.

***Değerlendirme Sonucunda görev verilenlere telefonla haber verilecektir.

***Formlar teslim edildikten sonra başka bir yerde görev alan veya işe başlayanlar tarafımıza telefonla bilgi vereceklerdir.2013 2014 Ücretli Öğretmenlik Başvuru Formu ındir ve Doldur

[attachment=1659]
 

Ekli dosyalar

indirimler | replika saat | kurumsal SEO danışmanı | replika saat | taban puanları  | ajans pr Türkiye'nin en güncel ekonomi ve finans sitesi altin.us ile güncel altın fiyatlarını, dolar kuru ve euro kurunu takip edebileceğiniz gibi yatırım tavsiyeleri ile bankaların güncel kredi ve mevduat faiz oranlarını takip edebileceğiniz sitemizde altın fiyatları ya da dolar kuru takip sayfalarını takibe alabilirsiniz.

Instagram mavi tik almak artık daha kolay. Instagram / Facebook Account Verification, Instagram hesap onayı için sizin adınıza çalışmalarınızı yapıyoruz. Siz de güvenli bir şekilde instagram hesap onaylayan ajans arayışı içindeyseniz bizimle iletişim kurabilirsiniz. Mavitik.net sayfasından detaylı bilgileri edinebilirsiniz. 

Türkiye iş ilanları
Üst