Ülkemzde Hangi Site Ne Kadar Tıklanıyor ?

KaRNeC

Yönetim Ekibi
Yönetici

Gemius ınternet Ölçümleme Araştırması* Temmuz ayı verilerine göre; Türkiye’de en fazla sayfa görüntülenen site Facebook. Facebook’un ardından Google, Sahibinden, YouTube ve Mynet geliyor. En fazla kullanıcıya sahip siteler ise sırasıyla; Google, Facebook, YouTube, Live ve Mynet. ınternet kullanıcılarına erişim oranlarında ise Google birinci sırada.

Haber kategorisinde aylık trafiğe göre; Milliyet, Haziran ayında olduğu gibi en fazla sayfa görüntülenmeye sahip site. Milliyet, 7,5 milyon ziyaretçisiyle en fazla kullanıcıya sahip haber sitesi. Bu sitenin ardından Hürriyet geliyor. Hürriyet’in ziyaretçi sayısı 7,2 milyon.

Alışveriş kategorisinde Sahibinden.com, Haziran ayında olduğu gibi açık ara liderliğini koruyor. Ziyaretçiler Sahibinden.com’da ortalama 2 saat 17 dakika kalıyorlar. Markafoni, Trendyol, Gittigidiyor ve 1v1y ise alışveriş kategorisinde en fazla ziyaret edilen diğer siteler.

Video sitelerinde YouTube birinci sırada. 16 milyondan fazla ziyaretçisi bulunan YouTube’da kullanıcılar ayda ortalama 4 saat 16 dakika kalıyorlar. ızlesene ve Dailymotion, YouTube’un ardından en fazla ziyaret edilen diğer video siteleri.
Sosyal ağlar kategorisinde Facebook açık ara lider durumda. Temmuz ayında Türkiye’de 20 milyon kişi tarafından ziyaret edilen Facebook’ta kullanıcılar ayda ortalama 15 saat 25 dakika kalıyorlar. Twitter, Facebook’un ardından sosyal ağlar kategorisinde ikinci sırada. 8,8 milyon kişi tarafından ziyaret edilen Twitter’ın aylık trafiği bir önceki aya göre %139′luk bir artış göstermiş durumda. Ekşisözlük ise bu sitelerin ardından 3. sırada bulunuyor.

*Eğitim kategorisinde YazılıPlan.net liderliği elinden bırakmıyor. Geçen yıl yapılan ölçümlerde tüm aylarda eğitim siteleri içinde en fazla ziyaretçi toplayan site olmuştu. 2012 yılında da bu ünvanını kimseye kaptırmadı. YazılıPlan.Net'i ziyaret eden 6 milyon kişi, sitede ortalama 4 saat 21 dakika kalıyorlar.

Kadın / Moda kategorisinde birinci sırada yer alan kadınlarkulubu.com, 2 milyon 130 bin ziyaretçisiyle aylık 27 milyon sayfa görüntülenmeye sahip. ıkinci sırada yer alan avon.com’un ise aylık trafiği 25 milyon.
Müzik kategorisi altında TTNet Müzik aylık 57 milyon trafiğiyle birinci sırada bulunuyor. ıkinci sırada ise 3 milyon sayfa görüntülenme sayısıyla Powerturk geliyor. Number One, radyofenomen ve powerfm de bu kategoride en fazla ziyaret edilen diğer siteler.

Oyun siteleri kategorisinde Stardoll aylık trafiğe (187 milyon) göre birinci sırada. ıkinci sırada bulunan Trivian, 3,9 milyon ziyaretçisiyle site genelinde 129 milyon aylık trafiğe sahip.

Spor sitelerinde Fanatik, 3 milyon kullanıcısıyla birinci sırada bulunuyor. Aylık 288 milyon trafiği bulunan Fanatik’te ziyaretçiler ortalama 1 saat 2 dakika kalıyorlar. ıkinci sırada bulunan Fotomaç’ın ise sayfa görüntülenme sayısı 164 milyon. SporX, NtvSpor ve Maçkolik de bu kategoride en çok ziyaret edilen diğer siteler.

Gemius ınternet Ölçümleme Araştırması, IAB-Türkiye önderliğinde RD, RVD ve ajansların bir araya gelerek oluşturduğu araştırma raporudur. 2012 yılının Ocak ayından itibaren Fusion teknolojisine geçilerek, araştırmaya dahil olmayı kabul eden ve kod yerleştirilen sitelerin yanısıra, o ay yeterli sayıda panelistin ziyaret ettiği tüm siteler de araştırma raporunda yer almaktadır.


Etiketler: Türkiyede hangi site ne kadar tıklanıyor, türkiyede tıklanma oranları, sitelerin tık sayıları, büyük sitelerin ziyaretçileri ne kadar, günlük hit ne kaadar, facebook günlük ziyaretçi sayısı, mynet.com günlük ziyaretçisi kaç kişi.

*: şaka anlamına geliyor.
 
indirimler | replika saat | kurumsal SEO danışmanı | replika saat | taban puanları  | ajans pr Türkiye'nin en güncel ekonomi ve finans sitesi altin.us ile güncel altın fiyatlarını, dolar kuru ve euro kurunu takip edebileceğiniz gibi yatırım tavsiyeleri ile bankaların güncel kredi ve mevduat faiz oranlarını takip edebileceğiniz sitemizde altın fiyatları ya da dolar kuru takip sayfalarını takibe alabilirsiniz.

Instagram mavi tik almak artık daha kolay. Instagram / Facebook Account Verification, Instagram hesap onayı için sizin adınıza çalışmalarınızı yapıyoruz. Siz de güvenli bir şekilde instagram hesap onaylayan ajans arayışı içindeyseniz bizimle iletişim kurabilirsiniz. Mavitik.net sayfasından detaylı bilgileri edinebilirsiniz. 

Türkiye iş ilanları
Üst