Yakın Bir Zamanda Ayda Yaşam

KaRNeC

Yönetim Ekibi
Yönetici
Bundan yaklaşık yüz yıl önce insanlık güney kutbuna çok yabancıydı ve yaşadığımız gezegende bilmediğimiz keşfetmediğimiz bir bilinmeyen durumundaydı, çeşitli canlıların yaşadığı insanoğlunun ise ayak basmadığı bir nokta... fakat insanoğlunun içindeki keşfetme arzusu nedeni ile bu bilinmeyen çözüldü ve keşif ve yaşam başladı... Dünyamıza en yakın uzayda konaklanabilecek alan ise uydumuz Ay dır.

Araştırmacılar Ay için aslında dünyamızın bir kıtası gözüyle bakıp yakın bir zamanda burada çeşitli yaşam alanları oluşturabilmek için araştırma ve gözlemlerini büyük bir hızla ilerletiyorlar. İnsanoğlunun içindeki bu keşfetme arzusu yakın bir zamanda bu olağan dışı gibi görünen durumu da sıradan hale getirecektir. Alman Hava ve Uzaycılık Merkezinden Prof. Ralf Jaumann, "Ay'ı Dünya'nın henüz hiç keşfedilmemiş bir kıtası olarak görebiliriz. 10 ya da 20 yıl içinde olmasa da 50 yıl sonra Ay'da araştırma üsleri kurulacağından eminim" ifadelerini kullanıyor.

Aydaki en büyük sorun ise kapalı bir yaşam merkezi kurulması durumunda ihtiyaç duyulacak enerji ve su sorunudur. Uzmanlar özellikle bu konular üzerinde çalışmaları sürdürüyor, uzmanlar ay tozu içerisinde suyu oluşturan elementleri elde edebileceklerini düşünüyorlar. Kayaların içerisinde barınan oksijen ve ay tozu içerisinde güneşten taşınmış hidrojen atomları mevcut. Suyu elde edebilmek için bir robot üzerinde çalışmalar sürüyor bu robot aydaki tozu ve kayaları parçalayıp bünyesine alacak yeterli ısıya ulaştırdıktan sonra suyum oluşumunu sağlayacak... bu durumun rahatlıkla elde edilebileceği düşünülüyor zira ihtiyaç duyulan maddeler mevcut görülüyor. Aynı zamanda enerji üretimi de gerçekleştirecek.

Fikirlerin üretildiği ve çalışmaların yapıldığı bu ortamda Ay üzerinde insanların yaşayacağı üslerin kurulması yakın bir zamanda gerçekleşecek gibi görülüyor...
 
indirimler | replika saat | instagram pr haberleri | replika saat|  | ajans pr | ixfy.net| zoobi Türkiye'nin en güncel ekonomi ve finans sitesi altin.us ile güncel altın fiyatlarını, dolar kuru ve euro kurunu takip edebileceğiniz gibi yatırım tavsiyeleri ile bankaların güncel kredi ve mevduat faiz oranlarını takip edebileceğiniz sitemizde altın fiyatları ya da dolar kuru takip sayfalarını takibe alabilirsiniz.

Instagram mavi tik almak artık daha kolay. Instagram / Facebook Account Verification, Instagram hesap onayı için sizin adınıza çalışmalarınızı yapıyoruz. Siz de güvenli bir şekilde instagram hesap onaylayan ajans arayışı içindeyseniz bizimle iletişim kurabilirsiniz. Mavitik.net sayfasından detaylı bilgileri edinebilirsiniz. 

Üst