Yalova'nın Bir Numarası

mkoca16

New Member
Yalova Steak House
Steak House denilen restoranlar, yüksek kaliteli et parçalarından (genellikle sırt ve boyundan) oluşan ve iyi et adı verilen menülere sahiptir. Ülkemizde iyi et kullanımı mangal ve fırın alanı olmakla birlikte, bir et lokantası yurtdışındaki eşdeğeridir. Kısacası, Amerika'daki mantık ile düşündüğümüz zaman Kebapçı = Steakhouse olarak isimlendirilmektedir diyebiliriz. Et lokantası kültürünün dilimize yabancı olmasına rağmen, birçok insan buna hayran kalmıştır. Kısa sürede, Steakhouse restoranları hızla büyümüş, ancak özel konseptleri ve hizmetleri sayesinde et sevenler tarafından tanınmışlardır. Biftek restoranlarını şubelerde veya ayrı zincirlerde de görebilirsiniz. Et lokantaları ve şefleri, tarifleri ve lezzetleri ile eşsiz sunumlarıyla bu sektörde eşsiz ve rekabetçi bir atmosfer yaratmıştır. Yalova ili de bu rekabet içinde kendini göstermeyi başarmıştır.
Neden Bir Et Lokantası İsmi Kullanılıyor?
Bu restoranlar genellikle et yerine et lokantası tercih ediyor. Yukarıda da belirttiğimiz gibi, Türkçede et genellikle bir restoran ya da mangal anlamına gelirken, yurtdışındaki bir et lokantası da aynı anlamına gelir. Et Lokantası Restoranlar ve şirketlerde, en son hecedeki et kullanımını plakaların adlarında göreceksiniz. Biftek menüsü etten daha çok kullanılır.
Biftek, aslında İskandinav dilinde kızarmış et kökeninde gelir. Biftek, geleneksel bir Amerikan yemeğidir. Biftek lokantası olarak adlandırılan ilk Steak House örneği, New York, ABD'de görüldükten sonra ülkemizde de can bulmuştur. Bu mekanlar, çeşitli dana etinden elde edilen biftek tarifleri tadı ve zenginliği ile dikkat çekmeye başlamıştır.
Ülkemiz et üretiminde olduğu gibi Steak House üretiminde de önemli bir yere sahiptir. Yalova bu şehirlerin başındadır. Türkiye'de köfteler her şehirde değişiklik gösterdiğinden, Amerika'da da biftek biliniyor.
Haketsteakhouse Bir Numara!
Marka haline gelmiş olan ve Yalova Steakhouse merkezi arandığında ilk olarak akla gelen, lezzeti ve başarıları ile dillerde dolanan et restoranı Haketsteakhouse restoran olarak bilinmektedir. Biftek kültürü hakkında bilgi edinmek isteyen herkesi davet etmektedir. Haketsteakhouse şimdi bifteği ve etli lezzetleriyle Yalova'dadır. Size en iyi ve en temiz hizmeti sunmak için işini sevgi ile yapan uzmanlardan oluşmaktadır. Burası, her müşterinin memnun olmasını isteyen ve sıcak bir bağlantı kurarak iyi bir an bırakmak isteyen bir mekandır.
 
kampanyalar | replika saat | replika saat | ajans pr | ixfy.net | sözlük | sektörel haberler | Türkiye'nin en güncel ekonomi ve finans sitesi altin.us ile güncel altın fiyatlarını, dolar kuru ve euro kurunu takip edebileceğiniz gibi yatırım tavsiyeleri ile bankaların güncel kredi ve mevduat faiz oranlarını takip edebileceğiniz sitemizde altın fiyatları ya da dolar kuru takip sayfalarını takibe alabilirsiniz.

Instagram mavi tik almak artık daha kolay. Instagram / Facebook Account Verification, Instagram hesap onayı için sizin adınıza çalışmalarınızı yapıyoruz. Siz de güvenli bir şekilde instagram hesap onaylayan ajans arayışı içindeyseniz bizimle iletişim kurabilirsiniz. Mavitik.net sayfasından detaylı bilgileri edinebilirsiniz. 

Üst