Yay Makinesi

ozkangk

New Member
Yay ve Yay Makinesi Nedir ?
Yay çeşitli bir kuvvetin etkisi altında kaldığı zaman elastik bir şekilde şekil değiştirme özelliğine sahip çeşitli malzemelerden üretilen, aldığı kuvvet ile birlikte şekil değiştirme enerjisi alan ve depolayan, kuvvetin etkisinden çıktığı zaman tekrardan eski şeklini kısmen ya da tamamen alan ayrıca depoladığı enerjiyi de geri veren makine elemanıdır. Makine elemanlarının neredeyse tamamı neredeyse yaylanmaktadır. Yaylar uzatılıp, kısaltılıp, sıkıştırılabilirler bu uygulanan kuvvetlerde zıt yönde geri bir sert kuvvet uygular. Yaylar çeşitli özelliklerine göre sınıflandırabilir. Bilezik yaylar, disk yaylar, helisel yaylar, kangal yaylar gibi daha birçok yay çeşidi bulunuyor. Ülkemizdeki artan ve gelişen sanayi sektörü ile her alanda aktif olarak Yay Makinesi sektörde önemli yer tutmuştur.
Yay Makinesi Çalışma Mantığı ?
Tek motordan güç alarak hareketle çevresinde bulunan 8 adet kam yardımıyla tel üzerinde form verme ve kesme gibi işlemleriniz halledilmiş olur. İlave olarak makineye çeşitli özellikler verilebilir. 2 adet spinner, 2 adet çengel takımı takılarak yüksek adetli işler hızlı ve ekonomik olarak yapılır. Yay Makinesi kam ekseni, tel besleme ekseni, göbek döndürme olmak üzere minimum 3 adet aşamadan oluşmaktadır.
Yay Makineleri Nerede Kullanılır & Avantajları Nelerdir ?
Yay makineleri üretim konusunda birçok zahmetli ve uğraştırıcı işten bizi kurtarır ve kolaylık sağlar. Yayların kullanıldığı alana göre isim alması da söz konusudur. Örnek vermek gerekirse kalem yayı, fren yayı, pedal yayı, spor yayı, asansör yayı, baskı balata yayı vb. gibi isimlerdir. Arabalardaki kullanılan süspansiyon sistemlerindeki yaylarda yine Yay Makinesinden çıkmaktadır. Makinelerin piyasada çeşitli fonksiyonları mevcuttur. Sizin kullanım amacınıza göre ekstra olarak özellikler belirlenebilir. Bu ekstra özellikler fiyat farkı da yaratmaktadır. Bu makineler alınırken en çok dikkat edilende uzun ömürlü olmasıdır kesinlikle çeşitli testlerden onaylanmayan makinelerin alınmamasına dikkat edilmesi gerekmektedir. Altın kural metal ve makine olarak sektördeki birinci sınıf malzemelerden yapılmaktadır. Altın kural metalden aldığınız zaman sizlere güvence vermekteyiz. Ayrıca bizlerle iletişime geçerek daha detaylı bilgi ve fiyatlar hakkında bilgi alabilirsiniz.
 
güncel indirim katalogları | Replika saat | kurumsal SEO danışmanı | iyinet
Üst