Yeni Anayasada Öğretmenler Sözleşmeli Olacak ! Ve....

KaRNeC

Yönetim Ekibi
Yönetici


Hükümet, yeni anayasada memur kavramı yerine "kamu görevlileri" şeklinde bir ifade kullanmayı planlarken devletteki kadrolu memur sayısını azaltacak düzenlemelerin önünü açmayı hedefliyor. Mevcut Anayasa'da yer alan, "kamu hizmetinin gerektirdiği asli ve sürekli görevler memurlar ve diğer kamu görevlileri eliyle yürütülür" ifadesindeki memurlar ifadesi çıkarılarak sadece "kamu görevlileri" ifadesi bırakılmak isteniyor.

Böylece kurumlarda kadrolu memur çalıştırılması zorunluluğu ortadan kaldırılmış olacak. Kamu kurum ve kuruluşları memur alımı, yerine sözleşmeli personele yönelecek.

Tayin hakları son derece kısıtlı, iş güvencesi olmayan, bütün hakları amirin iki dudağı arasında olan sözleşmeli personel ise modern köle olacak.

Yeni anayasada Türklük tanımın kaldırılması, özerk bölgeler aracılığıyla ülkenin üniter yapısının fedaratif sisteme dönüştürülmesi, etnik dillerin resmi dil yapılması gibi planlarla birlikte öğretmenlerin, akademisyenlerin ve bütün memurların da sözleşmeli köle haline getirilmek istenmesi bize göre açık bir ihanettir.

Atasen olarak "ıhanet Anayasası" olarak tanımladığımız bu girişimlere net biçimde karşı olduğumuzu bir kez daha açıkça ilan ediyoruz.

Günlük koşuşturmacanın ve artık iyice tımarhaneye dönmeye başlayan sınıfların içinde bu kadar kafa yorgunluğunun arasındaki öğretmenler, akademisyenler farkında mısınız? ış güvenceniz elinizden alınmak isteniyor ve bu girişime Eğitim Bir Sen açıkça destek veriyor. Sonradan ah vah etmek hiçbir işe yaramaz. Haklarınıza sahip çıkın. http://www.atasen.org.tr/uyelik/uyelik.htm bağlantısından Atasen'e üye olun.

BU ışıN şAKASI YOK!

ATASEN
Ata Eğitim ve Bilim Çalışanları Sendikası
 
indirimler | replika saat | kurumsal SEO danışmanı | replika saat | taban puanları  | ajans pr Türkiye'nin en güncel ekonomi ve finans sitesi altin.us ile güncel altın fiyatlarını, dolar kuru ve euro kurunu takip edebileceğiniz gibi yatırım tavsiyeleri ile bankaların güncel kredi ve mevduat faiz oranlarını takip edebileceğiniz sitemizde altın fiyatları ya da dolar kuru takip sayfalarını takibe alabilirsiniz.

Instagram mavi tik almak artık daha kolay. Instagram / Facebook Account Verification, Instagram hesap onayı için sizin adınıza çalışmalarınızı yapıyoruz. Siz de güvenli bir şekilde instagram hesap onaylayan ajans arayışı içindeyseniz bizimle iletişim kurabilirsiniz. Mavitik.net sayfasından detaylı bilgileri edinebilirsiniz. 

Türkiye iş ilanları
Üst