Yeni Asya gazetesi Cumhuriyet Mesajı

KaRNeC

Yönetim Ekibi
Yönetici


Kemalist rejimin en büyük mağdurlarından biri olan Yeni Asya gazetesi, Cumhuriyet kutlamaları konusunda yaşanan gerginliği manşetine taşıdı.

AK Parti ile CHP arasında yaşanan Cumhuriyet bayramı gerginliğini manşetine taşıyan Yeni Asya gazetesi, haberinde herkese birden çaktı.

'Cumhuriyet Hepimizin' başlığını atan gazete, Cumhuriyetin 89. yıldönümünün yine bölünmüşlük tablosu içinde kutlandığına dikkat çekerek, "Cumhuriyetin 89. yıldönümünü, yine bir bölünmüşlük tablosu içinde idrak ediyoruz. Düne kadar cumhuriyet adı altında Kemalist ideolojiyi dayatanların mağdur ettiği bazı kesimler bugün iktidar gücünü ele geçirerek statüko ile bütünleşirken, eskinin muktedirleri “mağdurlar”ı oynuyor. Sebep, cumhuriyetin bir türlü demokratikleşememesi." ifadesini kullandı.


Gazete resmi ideolojinin artık tasfiye edilmesi gerektiğini de vurgulayarak, çözüm yolunu da şöyle açıkladı;

"Çözümün yolu, cumhuriyet adı altında bir istibdad-ı mutlak rejimini üreten resmî ideolojinin tasfiye edilerek, cumhuriyete, içeriğini oluşturan adalet ve hürriyet gibi temel kavram ve değerleri, hangi görüş ve düşüncede olursa olsun, herkes için geçerli kılacak bir demokratik muhteva kazandırılmasından geçiyor."
 
indirimler | replika saat | kurumsal SEO danışmanı | replika saat | taban puanları  | ajans pr Türkiye'nin en güncel ekonomi ve finans sitesi altin.us ile güncel altın fiyatlarını, dolar kuru ve euro kurunu takip edebileceğiniz gibi yatırım tavsiyeleri ile bankaların güncel kredi ve mevduat faiz oranlarını takip edebileceğiniz sitemizde altın fiyatları ya da dolar kuru takip sayfalarını takibe alabilirsiniz.

Instagram mavi tik almak artık daha kolay. Instagram / Facebook Account Verification, Instagram hesap onayı için sizin adınıza çalışmalarınızı yapıyoruz. Siz de güvenli bir şekilde instagram hesap onaylayan ajans arayışı içindeyseniz bizimle iletişim kurabilirsiniz. Mavitik.net sayfasından detaylı bilgileri edinebilirsiniz. 

Türkiye iş ilanları
Üst