Yeni Nesil Pil Teknolojileri ve Geleceğin Bataryaları

KaRNeC

Yönetim Ekibi
Yönetici
Günümüzde kablosuz teknolojinin her alanda kullanılıyor olması ile birlikte, artık en büyük ihtiyacın hızlı şarj, uzun süreli batarya kullanımı olduğu gerçeği önümüzde açık ve net bir biçimde duruyor. Geleceği değiştirecek en büyük atılımlarda belkide bu alanda bulunacak yeni teknolojiler olacaktır. Şu anda pekçok firmada bu başarıların ve elde edecekleri patentlerin peşinde koşuyor.

Hızlı şarj ve uzun süreli batarya kullanımı deyince ilk aklımıza telefonlarımız geliyor olabilir fakat ihtiyaçlar sadece bununla sınırlı değil. Pil teknolojisini gelişimi elbette geleceği şekillendirecek; cep telefonları, elektrikli araçlar, tahsilat sistemleri, aydınlatma sistemleri, akü ve pil değişimi gerektiren pekçok sektör ve cihazlar büyük bir etkileşim görecek...

Bu ihtiyacın farkındalığı ortada, şu anda da büyük oyuncular ARGE çalışmaları yürütüyorlar; Google, Stanford University, Nanyang Technological Üniversitesi bu alanda ortaja birşeyler koymaya başlayan araştırmacılar arasında bulunuyor.

Şu an gelinen noktadan bahsetmek gerekirse; lityum iyon pillere göre daha çevre dostu, yanmaz, 1 dk gibi kısa bir sürede şarj olabilen ve toplam şarj sayısı 10.000 gibi sayılarda olan hatta şarj işlemini kablosuz wifi tarzı bir yapıda yapabilen teknolojilerin testleri yapılıyor... Lityum iyon pillerin 500 gibi şarj sayısı ve 2-5 saat gibi şarj süreleri ve kablo bağımlılığı düşünüldüğünde şu anda da ulaşılan nokta gayet başarılı görülüyor. Dolayısıyla bu bahsettiğimiz yapıların günlük hayatımıza yansıdığında artık enerji kesintisi kavramı neredeyse olmayacak ve kesintisiz bir mobilite, daha çevreci teknolojiler ile petrolden uzaklaşan bir dünyada yaşanmaya başlayacağını göreceğiz.

Yeni pil teknolojilerinin kullanıma sunulmasını sabırsızlıkla bekliyoruz, fakat beklentimiz bu tarz çalışmalar için gerekli araştırma geliştirme kaynaklarının ayırılarak gelecekte büyük ihtiyaç duyulacak ve patentini elimizde bulundurduğumuzda ülkemize büyük artılar, katma değerler katacak böylesi teknolojilerin ülkemizden çıkmasını görmek olacaktır....
 
indirimler | replika saat | instagram pr haberleri | replika saat|  | ajans pr Türkiye'nin en güncel ekonomi ve finans sitesi altin.us ile güncel altın fiyatlarını, dolar kuru ve euro kurunu takip edebileceğiniz gibi yatırım tavsiyeleri ile bankaların güncel kredi ve mevduat faiz oranlarını takip edebileceğiniz sitemizde altın fiyatları ya da dolar kuru takip sayfalarını takibe alabilirsiniz.

Instagram mavi tik almak artık daha kolay. Instagram / Facebook Account Verification, Instagram hesap onayı için sizin adınıza çalışmalarınızı yapıyoruz. Siz de güvenli bir şekilde instagram hesap onaylayan ajans arayışı içindeyseniz bizimle iletişim kurabilirsiniz. Mavitik.net sayfasından detaylı bilgileri edinebilirsiniz. 

Türkiye iş ilanları
Üst