2449 Öğretmen ıstifa Etti

kaansebati

New MemberMilli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, 2002-2012 yılları arasında Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesinde 2 bin 449 öğretmenin istekleri doğrultusunda istifa ederek görevlerinden ayrıldığını bildirdi.


Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, 2002-2012 yılları arasında Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesinde 2 bin 449 öğretmenin istekleri doğrultusunda istifa ederek görevlerinden ayrıldığını bildirdi.

-CHP Erzincan Milletvekili Muharrem Işık’ın soru önergesini yanıtlayan Milli Eğitim Bakanı’nın verdiği bilgiye göre, Doğu ve Güneydoğu’da 11 yılda en çok istifa Diyarbakır’da yaşandı. Diyarbakır’da 11 yılda 294 öğretmen istifa etti.

Nedeni bilinmiyor CHP Erzincan Milletvekili Muharrem Işık’ın soru önergesine Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’nın verdiği yanıt 11 yılda Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde istifa eden öğretmenlerin tablosunu ortaya koydu. Milli Eğitim Bakanı, 2002-2012 yılları arasında Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde 2 bin 449 öğretmenin istekleri doğrultusunda istifa ederek görevlerinden ayrıldığım belirterek, “Bakanlığımız MEBBıS veri tabanında öğretmenlerin istifa nedenlerini gösterir bilgi bulunmamaktadır” dedi. Yeniden atama yok Milli Eğitim Bakanı, genel ve özel hayatı etkileyen nedenlere bağlı olarak özür durumunu belgelendiren öğretmenlerin yer değişikliği işlemlerinin Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmenlerinin Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği hükümleri çerçevesinde değerlendirildiğine işaret ederek şöyle dedi: “Ayrıca ilgili mevzuatı gereğince, gerekli şartları taşımak kaydıyla çeşitli nedenlerle görevlerinden ayrılanlar, atama dönemlerinde açıktan ve kurumlar arası yeniden atama yoluyla başvuru imkanına sahip bulunmaktadırlar.” En çok istifa Diyarbakır’da Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’nın verdiği bilgiye göre Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde 2002-201 2 yıllarında 2 bin 449 öğretmen istifa etti. Doğu ve Güneydoğu’da 1 1 yılda en çok istifa Diyarbakır’da yaşandı. Diyarbakır’da 294, Van’da 249, şanlıurfa’da 219, Gaziantep’te 201, Erzurum’da 193 öğretmen istifa etti. Öğretmen açığının “kanayan yarası” olduğu ülkemizde atama bekleyen öğretmen sayısı 400 bini buldu.
 
indirimler | replika saat | kurumsal SEO danışmanı | replika saat | taban puanları  | ajans pr Türkiye'nin en güncel ekonomi ve finans sitesi altin.us ile güncel altın fiyatlarını, dolar kuru ve euro kurunu takip edebileceğiniz gibi yatırım tavsiyeleri ile bankaların güncel kredi ve mevduat faiz oranlarını takip edebileceğiniz sitemizde altın fiyatları ya da dolar kuru takip sayfalarını takibe alabilirsiniz.

Instagram mavi tik almak artık daha kolay. Instagram / Facebook Account Verification, Instagram hesap onayı için sizin adınıza çalışmalarınızı yapıyoruz. Siz de güvenli bir şekilde instagram hesap onaylayan ajans arayışı içindeyseniz bizimle iletişim kurabilirsiniz. Mavitik.net sayfasından detaylı bilgileri edinebilirsiniz. 

Türkiye iş ilanları
Üst