Duruçay ılköğretim Okulu Stratejik Plan Örneği

KaRNeC

Yönetim Ekibi
Yönetici
Okulumuzda eğitim-öğretim Arız Köyü Cami’nin bitişiğindeki yer alan geçici binada 1935 yılında başlamıştır. 7 yıl sonra, okulumuzun şu anda bulunduğu alanda iki derslik, bir işlik ve lojman yapımına başlanmış ve 1944 yılında hizmete sunulmuştur. Okulumuz, Duruçay, Gökçekent ve Arız köylerinin ihtiyacını karşılamakta iken, sonraki yıllarda öğrenci mevcudundaki artış nedeniyle, ek bir bina ihtiyacı doğmuştur. 1987 yılında bu ihtiyaca cevap verebilmek için ek bir binanın yapımına başlanmış ve bir yıl sonra, 1988 yılının ilk ayında yapımı biten bina eğitim-öğretime açılmıştır. 1944 yılında kerpiç ve ahşap şeklinde yapılan ilk binanın derslik ve işlik bölümleri artık kullanıma elverişli olmadığından, 1999 yılının ekim ayında bu kısımlar yıkılmış; eğitim ve öğretime bitişiğindeki lojmanda devam edilmiştir. 1997-1998 öğretim yılında Duruçay ılkokulu, Duruçay ılköğretim Okulu adını almıştır.

Öğrenci mevcudunun sürekli artması nedeniyle yeni bir binaya ihtiyaç duyulmuş olup, dört derslikli ek bina temeli 14 Eylül 2001 yılında atılmıştır. Ek bina, yapımın 12.09.2003 tarihinde bitimine müteakip, 2003-2004 Eğitim ve Öğretim yılında hizmete girmeştir. Okulumuzda şu anki mecvut durumunda 9 derslik, 1 Fen Laboratuarı, 1 Bilişim Teknolojileri Sınıfı, 1 Anasınıfı, 1 Görsel Sanatlar-Teknoloji Tasarım Atölyesi, 1 Kütüphane Sınıfı, 2 ıdare Odası, 1 Öğretmenler Odası ve 1 Memur Odası bulunmaktadır.

Kurum Yapısı

Bir köy okulu olan Duruçay ılköğretim okulu müdür, 1 müdür yardımcısı, 14 öğretmeni ve 1 memur ile eğitim öğretim hizmeti vermektedir. Okula merkez köyden ve taşımalı eğitim yapılan 6 köyden toplam 176 öğrenci gelmektedir. Okulumuzun 4347 metrekare kullanım alanı vardır ve ısınma kalorifer ile sağlanmaktadır.

Okul Aile Birliği gelirleri, kooperatif gelirleri ve hayırsever kişilerin katkıları okulumuzun finansal kaynaklarını oluştrmaktadır.

Okul içinde olumlu ve etkili bir kurum kültürü bulunmaktadır. Yatay ve dikey iletişim oldukça sağlıklıdır. Okulda karar alma süreçlerine herkesin katılımı sağlanır. Okulda veli, çevre ve okul işbirliği de üst düzeydedir. Bakanlığımızın eğitim politikaları benimsenir ve okula hemen aktarılır. Her öğretmen eğitim teknolojisini kullanmayı bilir ve bilgilerini öğretme sürecine aktarır. Hızlı bir globalleşmenin yaşandığı, dünyanın teknoloji sayesinde hızlı bir değişim geçirip küçüldüğü, her daim yeni teknolojilerin ortaya çıktığı günümüzde, elbette okulumuzda bu değişikliklere ve değişime uyum sağlamak için gereken çabayı sarfetmektedir..

Okulumuz il merkezine 10 km uzaklıktaki Duruçay (Camili) Köyü'nde yer almaktadır. Köye şehirden ulaşım oldukça kolaydır. Duruçay Köyü, çevre köylerle kıyaslandığında "merkez köy" durumunda olup, önemli şahsiyetler yetiştirmiştir.

Duruçay ılköğretim Okulu Stratejik Plan Örneğini indirmek için Tıklayın

kampanyalar | replika saat | replika saat | ajans pr | ixfy.net | sözlük | sektörel haberler | Türkiye'nin en güncel ekonomi ve finans sitesi altin.us ile güncel altın fiyatlarını, dolar kuru ve euro kurunu takip edebileceğiniz gibi yatırım tavsiyeleri ile bankaların güncel kredi ve mevduat faiz oranlarını takip edebileceğiniz sitemizde altın fiyatları ya da dolar kuru takip sayfalarını takibe alabilirsiniz.

Instagram mavi tik almak artık daha kolay. Instagram / Facebook Account Verification, Instagram hesap onayı için sizin adınıza çalışmalarınızı yapıyoruz. Siz de güvenli bir şekilde instagram hesap onaylayan ajans arayışı içindeyseniz bizimle iletişim kurabilirsiniz. Mavitik.net sayfasından detaylı bilgileri edinebilirsiniz.