Yeni eğitim sisteminde öğretmen açığı artacak

Turkojan

New Member
Türkiye Müfettişler Derneği Başkanı Doğan Ceylan, yeni eğitim-öğretim sistemiyle birlikte özellikle branş öğretmen açığının çok fazla olacağını söyledi. Ceylan, açıklanan ders çizelgesine göre, en çok matematik, fen ve teknoloji gibi derslerde öğretmen ihtiyacının çok fazla olacağına dikkat çekti.

Doğan Ceylan, Milli Eğitim Bakanlığı(MEB )'nın kademeli eğitim uygulamasıyla ilköğretim okullarını, ilkokul ve ortaokula dönüştürdüğünü hatırlattı. Bu dönüşüm sonrası 5. sınıfta sınıf öğretmenlerinin girmiş olduğu Türkçe, matematik, fen bilimleri gibi derslere artık branş öğretmenlerinin gireceğine işaret etti.

Ceylan, bu durumun on binlerce öğretmen açığını doğuracağını dile getirerek, şu bilgileri verdi: "Bakanlık, ilkokul ve ortaokullarda haftalık ders çizelgesini de değiştirdi. Geçen yıllarda haftalık 30 saat olan ders, ortaokulların 5 ile 6. sınıflarında 36 saate, 7 ile 8. sınıflarında 37 saate çıkarıldı. Yeni ders programına göre bazı derslerin saatlerinde artış oldu. Bu durum ders saati artırılan branşlarda öğretmen açığını beraberinde getirecek."

kampanyalar | replika saat | replika saat | ajans pr | ixfy.net | sözlük | sektörel haberler | Türkiye'nin en güncel ekonomi ve finans sitesi altin.us ile güncel altın fiyatlarını, dolar kuru ve euro kurunu takip edebileceğiniz gibi yatırım tavsiyeleri ile bankaların güncel kredi ve mevduat faiz oranlarını takip edebileceğiniz sitemizde altın fiyatları ya da dolar kuru takip sayfalarını takibe alabilirsiniz.

Instagram mavi tik almak artık daha kolay. Instagram / Facebook Account Verification, Instagram hesap onayı için sizin adınıza çalışmalarınızı yapıyoruz. Siz de güvenli bir şekilde instagram hesap onaylayan ajans arayışı içindeyseniz bizimle iletişim kurabilirsiniz. Mavitik.net sayfasından detaylı bilgileri edinebilirsiniz.